2LANDA ART PRODUCTION | Film & TV

Muzikál Film & TV Hudební projekty 2Landa.cz česky | english

FILM & TV

2010/2011

TACHO

TACHO je černá komedie Mirjam Landy o úspěšném automobilovém závodníkovi a jeho osudovém životním závodu. Bez rallye si Alex nedovede svůj život představit a podřizuje jí vše. Po havárii, při níž se těžce zraní jeho spolujezdec, shání Alexův manažer zoufale náhradníka, protože termín nejdůležitějšího závodu sezóny se neúprosně blíží. Alex chce jet rallye za každou cenu, i přes výslovný zákaz svého lékaře. Závodí už patnáct let, ale nejvyšší stupínek mu vždycky o vlásek unikl. Po osudovém setkání s dívkou se překvapivě rozhodne, že životní závod s ním pojede jako spolujezdec právě ona, zcela nezkušená, ale k vítězství odhodlaná Lucie. Největší Alexův soupeř, Němec Weber, se už vidí jako vítěz. O vítězství sní i slovenský dobrodruh Jožo se svým novým spolujezdcem Julem, kterého zachránil ze spárů mafie. Angličtí závodníci Charlie a Dave také pilně trénují, ovšem na něco úplně jiného než na rallye... Bude mít dramatický závod vůbec vítěze? Vždyť život je přece o každém okamžiku...

Tento film s původním názvem Dotkni se duhy se natáčel v květnu a červnu 2010 v Nitře na Slovensku, ve Zlíně a v okolí Prahy. V hlavních rolích se objevili Daniel Landa jako Alex, Olga Lounová jako Lucie, dále Martin Havelka, Roman Pomajbo, Rudolf Hrušínský, Kamila Magálová, Rudolf Hrušínský ml., ze zahraničních herců George Nicolas, Christopher Rithin, Julian Pindar, Timothy Otis, Robert Dern a další. Premiéra filmu se uskutečnila 2.12.2010.

K filmu vyšel i soundtrack a oficiální videoklip k písni TACHO.

TACHO TACHO TACHO
TACHO TACHO TACHO

více na http://www.tachomovie.cz a http://www.tachomovie.com2009

Blogg Daniela Landy

Na konci roku 2009 společnost 2LANDA připravila pro TV Stream sérii krátkých „reportáží“ o Danielu Landovi. Záměrem bloggu bylo poskytnout pohled do Danova reálného života se zvláštním focusem na jeho nejoblíbenější činnosti, což jsou adrenalinové sporty a hudba. Do pořadu nikdo nemíchal vlastní názor a scénář vycházel z Danova života a jeho činnosti. Díky Bloggu se diváci s Danem podívali na Rally Bohemia, potápěli se s tygřími žraloky, měli možnost nakouknout do zákulisí muzikálu Tajemství zlatého draka a vidět přípravu exkluzivního akustického koncertu Temně romantický večer s Danielem Landou.2007

Peklo s Landou

PEKLO S LANDOU

2LANDA se podílela společně s internetovou televizí TV STREAM na vzniku akční life show „Peklo s Landou“. Na základě námětu Daniela Landy připravila Mirjam Landa 24.dílů life show, kde můžeme sledovat osudy pěti mužů, kteří se kvůli závislosti či kriminální minulosti dostali až na samé dno. Daniel Landa v roli moderátora a průvodce pořadu nabízí spolu s přizvanými odborníky těmto pěti mužům cestu, jak mohou osudově změnit své životy.

Peklo s Landou Peklo s Landou Peklo s Landou

více na www.pekloslandou.czPremiéra filmu Kvaska

DVD KVASKA

V říjnu 2007 vyšla Kvaska také na DVD.KVASKA premiéra

Slavnostní premiéra celovečerního filmu proběhla v režii 2LANDA a distributorské společnosti Hollywood Classic Entertainment dne 22.2.2007 ve Slovanském domě v Praze.

Premiéra filmu Kvaska Premiéra filmu Kvaska Premiéra filmu Kvaska
Premiéra filmu Kvaska Premiéra filmu Kvaska Premiéra filmu Kvaska

Příběh:
Vězeň Micki (Filip Tomsa) se zamiluje do muzikálové hvězdy Karin (Lucie Vondráčková), kterou však osobně nezná. Když divadlo vyhlásí konkurz na nový muzikál, Micki uteče z vězení, aby se dostal do blízkosti své milované. Konkurzem však neprojde a mimoto zjistí, že Karin je zadaná. Jejím přítelem je sponzor nového představení (Rudolf Hrušínský nejml.). Pro Mickiho už ale není cesta zpět a svých plánů se nechce vzdát. Obelstí režiséra Pala (Roman Pomajbo) a začne dobývat Karin. Ta má však jiné problémy, stejně jako další hvězdy připravovaného představení (Jiří Korn, Daniel Landa) a Mickimu je na stopě policejní náměstek Záhorský (Ivan Vodochodský).

CD Kvaska

Soundtrack Kvaska vyšel ve vydavatelství Sony BMG Music za spolupráce 2LANDA dne 5.2.2007 a získal platinovou desku za více než 15 000 prodaných kusů.

více na www.sonybmg.cz

Křest CD Kvaska Křest CD Kvaska Křest CD Kvaska2006

KVASKA

Námět filmu se zrodil asi jen měsíc před tím, než začala práce na scénáři. Film měl být původně spíš „letní zábavou“ pro režisérku Mirjam Landa a pro kameramana Tomáše Kobolku. Námět zněl zhruba takto: Kluk uteče z vězení, aby se dostal do divadla, kde hraje jeho oblíbená star a tam vznikne vztah.

Natáčení filmu Kvaska Natáčení filmu Kvaska Natáčení filmu Kvaska

Scénář vznikal velice rychle. V polovina května 2006 se Mirjam Landa rozhodla, že točit se bude ještě v létě. Scénář začala psát s tím, že se ve filmu objeví jen malý počet herců a natáčet se bude na DVD. Vlastně ani nebyla ambice, aby film viděl někdo jiný než rodina. Během práce na scénáři ale vyšlo najevo, že film nebude jen letní zábavou. A tak autorka s pár stránkami scénáře v ruce začala verbovat herce. Scénář byl dokončen 1.6.2006.

Natáčení filmu Kvaska Natáčení filmu Kvaska Natáčení filmu Kvaska

Během června 2006 došlo k rozhodnutí, že film má větší ambice, než být jen home videem.Dokonce se přístup k filmu otočil:“ Film má být velký a bude se točit ve velkém.“ Probíhalo obsazování rolí a shánění sponzorů. Málokterý „profesionál“ věřil tomu, že tento film se začne opravdu točit. Tomu, že by mohl být dokončen, nevěřil už nikdo. Produkce se dohodla s divadlem Kalich na termínu natáčení od 16.8.2006 – 1.9.2006 během divadelních prázdnin. 17 dní určených pro natáčení hudebního filmu, který se z devadesáti procent odehrává jen v divadle, se sice zdálo neuvěřitelně málo, ale byla to jediná možnost, jak film natočit ještě v létě. První klapka padla skutečně 16.8.2006 podle plánu.

Natáčení filmu Kvaska Natáčení filmu Kvaska Natáčení filmu Kvaska

Natáčení proběhlo neskutečně pohodově. Samozřejmě se točilo vždy minimálně 12 až 14 hodin denně, ale štáb i herci byli maximálně motivovaní a ze zkoušek před zahájením natáčení už i velice dobře připravení. Největší nervy přinesla hudební složka filmu. Skladatel Daniel Landa měl většinu skladeb již hotových, ale stalo se, že pár písniček se museli herci naučit těsně před scénou. Filmový štáb si z časových důvodů nedovolil větší výpadky. Každý věděl, že se denní program musí stihnout. Nebyla možnost posunu některé scény na jiný den. 1.9.2006 skutečně dle plánu skončilo po 17 dnech natáčení v divadle Kalich a následovala konečně dvoudenní pauza. Od 4.9.2006 do 6.9.2006 pokračovalo natáčení v exterieréch. Scény z vězení se točily jak v bývalé věznici v Mladé Boleslavi, tak ve vězení v Ruzyni. Nemocniční prostředí poskytla nemocnice Motol. 7.9.2006 ve tři hodiny ráno padla poslední klapka na parkovišti před Motolskou nemocnicí.

Natáčení filmu Kvaska Natáčení filmu Kvaska Natáčení filmu Kvaska

Střihač Vasilis Skalenakis začal se střihem hned po poslední klapce tedy 7.9.2006. Abychom dodrželi původní termín premiéry 23.11.06., byl střihač pod silným tlakem. Na čistý střih zbývalo dvacet dní. Zdálo se to být nemožné, ale soupiska ze střižny Black Cut byla skutečně předána do studia Cinemasound 23.9.2006. Po konzultaci s distributorem byl určen nový termín premiéry: 22.2.2007.

Natáčení filmu Kvaska Natáčení filmu Kvaska Natáčení filmu Kvaska

TECHNICKÉ ÚDAJE

materiál: 35 mm Fuji
počet natáčecích dnů: 20 dní
délka filmu: 102 min.

vydavatel soundtracku: Sony BMG Music Entertainment
distributor ČR: Hollywood Classic Entertainment
distributor SR: Continental film

více na www.kvaska.czPOKUŠENÍ

Instruktážní film pro mládež ve věku 16-18,19 let
seriál pro středoškolskou mládež

2LANDA se společně s Nadací BESIP podílela na tvorbě seriálu s názvem "Pokušení" pro středoškolskou mládež. Jedná se o instruktážní 4-dílný film, který hovoří k věkové skupině 16-18, resp. 19 let.

Pokušení Pokušení Pokušení

Zabývá se především problematikou výběru autoškoly, alkoholu a drog za volantem, řízení mopedu, motorky, kola a vybavení těchto dopravních prostředků.

Na počátku roku 2007 byl seriál distribuován Ministerstvem dopravy do všech středních škol a učilišť. Seriál se setkal s velkým úspěchem, rádi bychom pokračovali v dotáčkách dalších dílů.

Pokušení Pokušení Pokušení
Pokušení Pokušení Pokušení

více na www.nadacebesip.cz2005

ŽENY ZA VOLANTEM

V roce 2005 vyrobila 2LANDA pro nadaci Besip sedm dílů seriálu pro ženy řidičky. Seriál pod názvem „ŽENY ZA VOLANTEM“ byl zařazen do vysílání České televize.

Natáčení Ženy za volantem Natáčení Ženy za volantem Natáčení Ženy za volantem

Seriál má za úkol ženám zvednout sebevědomí v řízení a ukázat jim, že začít aktivně řídit je možné v jakémkoliv věku. Seriál taktéž upozorňuje na nejčastější problémy v provozu – parkování, výměna kola, zádržné systémy, křižovatka, bezpečná vzdálenost, aj…

Tento seriál jistě osloví i ženy (a muže), které jezdí často a jsou dobrými a zkušenými řidičkami. Proč? Protože se nejedná o pustou instruktáž, ale o příběh, který zaujme.

Natáčení Ženy za volantem Natáčení Ženy za volantem Natáčení Ženy za volantem
Natáčení Ženy za volantem Natáčení Ženy za volantem Natáčení Ženy za volantem

více na www.nadacebesip.cz2004

Společnost 2LANDA dále produkovala natáčení a následnou postprodukci několika videoklipů Daniela Landy (Protestsong) a Jakuba Aliho (Slon, Psycho).

Natáčení videoklipu Slon Natáčení videoklipu Slon Natáčení videoklipu Slon

více na www.sonybmg.cz

Po dvou úspěšných instruktážních filmech – „Bourá jen blb?“ a „Auto je zbraň“ – produkovala 2LANDA s.r.o. pro Nadaci Malina ve spolupráci s BESIPem – odborem Ministerstva dopravy, Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, odborem prevence kriminality Ministerstva vnitra a Policií ČR tři dětské, zábavně vzdělávací pořady dle úrovně znalostí dětí s názvy:Bezpečná cesta

BEZPEČNÁ CESTA

Videokazeta pro kategorii předškolních dětí naučí nejprve naše nejmenší písničce o zásadách bezpečného přecházení přes silnici, které si následně hlavní hrdinka příběhu ověří při cestě s maminkou ze školky a také tyto zásady naučí svoji malou opičku.Červený blesk

ČERVENÝ BLESK

Děti ve věku 6-12 let se mohou těšit na příběh dvou brášků, kde starší z nich se krůček po krůčku ocitá na šikmé ploše a nemá sílu celou situaci zvládnout sám. Za pomyslnou záchrannou brzdu zatáhne svou duchapřítomností až jeho mladší bratr, kterému pomáhá v rozhodování jak kamarádka rybička, tak skutečná kamarádka ze školy.Soutěž

SOUTĚŽ

Mládež ve věku 13-15 let dostane do rukou příběh o „normální“ třídě, jejíž žáci prožívají běžný každodenní život teenegerů. Vtipně řešený náhled na celou problematiku s využitím slangových výrazů, které jsou pro tuto věkovou skupinu charakteristické, dává prostor k zamyšlení nejen školákům samotným, ale i jejich rodičům.Tyto 30-ti minutové snímky byly ZDARMA distribuovány do všech mateřských a základních škol, kde společně s doprovodným programem připraveným ve spolupráci s Preventivně informační skupinou Policejního prezídia ČR, budou účinnou a zábavnou pomůckou při výuce dopravní výchovy.

Od října roku 2004 jsou výše uvedené instruktážní filmy k dispozici ve videopůjčovnách. Zájemce si je může vypůjčit zdarma.

více na www.nadace-malina.cz2003

Auto je zbraň

AUTO JE ZBRAŇ

Druhým filmem vyrobeným společností 2LANDA s.r.o. pro nadaci Malina byli osloveni čerství držitelé řidičských průkazů. Ve spolupráci s Ministerstvem dopravy ČR každý absolvent autoškoly obdržel videokazetu s názvem „AUTO JE ZBRAŇ“, jejíž obsah je zaměřen na nejdůležitější informace pro získání správných návyků hned od počátku jejich účasti v silničním provozu.BOURÁ JEN BLB?

V roce 2003 vyrobila společnost 2LANDA s.r.o. pro Nadaci Malina ve spolupráci s BESIPem – odborem Ministerstva dopravy ČR, odborem prevence kriminality Ministerstva vnitra, Policií ČR, pod záštitou hl.m.Prahy a pod záštitou předsedy výboru pro obranu a bezpečnost Poslanecké sněmovny Parlamentu film s názvem „BOURÁ JEN BLB?“ (kde hlavní postavy ztvárnili zakladatelé nadace Malina Roman Kresta a Daniel Landa). Nadace Malina ZDARMA distribuovala 100 000 ks videokazet tohoto filmu určeného obecným problémům řidičů.

více na www.nadace-malina.cz