2LANDA ART PRODUCTION | Mirjam Landa

Muzikál Film & TV Hudební projekty 2Landa.cz česky | english

MIRJAM LANDA

Narodila se v německém Kolíně nad Rýnem, maturovala v Düsseldorfu a v polovině devadesátých let absolvovala filmovou a televizní režii na pražské FAMU. Za své studentské snímky byla dvakrát oceněna Cenou Českého literárního fondu.

V roce 1995 režírovala inscenaci Zvláštní schopnosti pro Českou televizi, o rok později muzikál Daniela Landy Krysař, který se jako pověstná červená nit proplétá její kariérou (Krysaře režírovala pětkrát – po první inscenaci v Praze přišly nabídky z Bratislavy, Prešova, Klagenfurtu a naposledy opět v Praze). Mirjam Landa je také autorkou překladu libreta muzikálu Krysař do němčiny.

Jako režisérka je podepsána pod řadou klipů např. pro Daniela Landu, Olympic, Arakain, Alkohol, Petra Jandu, Jakuba Aliho aj. Její videoklip k písni Daniela Landy byl nominován na cenu České hudební akademie Gramy. Natočila řadu reportáží pro stanici HBO, přes dva roky spolupracovala na pořadu Prásk TV Nova. Režírovala živé vysílání pořadu Prima jízda na Prima TV. Pro Českou televizi režírovala záznam Večeru s písní Karla Kryla pro český národ.

Mirjam Landa spolupracovala na výtvarné stránce a organizaci rakouského muzikálu Finix, režírovala Velkou vánoční oslavu pro Oskar. Ujala se režie scénické show Rockquiem, která proběhla v srpnu 2003 v Obecním domě. V roce 2005 úspěšně režírovala muzikálové drama Tajemství v divadle Kalich.

Pro nadaci Malina, která se zabývá prevencí v oblasti bezpečnosti silničního provozu, napsala scénář a také režírovala v uplynulých třech letech již pět filmů (Bourá jen blb – určený pro všechny řidiče, Auto je zbraň – pro absolventy autoškol a filmy pro děti Bezpečná cesta, Červený blesk a Soutěž) a seriál s názvem „Ženy za volantem“ určené ženám řidičkám. V roce 2005 to byl film pro středoškoláky (Pokušení 2005). V listopadu 2005 se ujala režie koncertů Daniela Landy Bouře 2005, záznam koncertu byl vydán na DVD. Režírovala také záznam představení Tajemství, který vyšel na DVD v roce 2007.

Dalším z autorských počinů je celovečerní film Kvaska (2006), kde je Mirjam Landa autorkou námětu a scénáře, režisérkou a producentkou. Premiéra filmu proběhla 22.2.2007.
V témže roce pak pracovala jako autorka scénáře a režisérka na akční life show Peklo s Landou pro internetovou televizi Stream.

V roce 2008 pracovala na realizaci divadelního muzikálu Touha, který volně vychází z úspěšného filmu Kvaska. Mirjam Landa je zde autorkou námětu, scénáře a je také jeho režisérkou. Těsně na premiéru Touhy navázala práce na muzikálu Bílý dalmatin (2009), který je určen pro děti, ale nenudí se při něm ani dospělí. Mirjam Landa je zde autorkou scénáře a režisérkou. Bílý dalmatin měl premiéru v divadle Kalich 28.9.2009.

Po dokončení posledního muzikálu začala Mirjam společně s Danielem pracovat na scénáři k černé komedii Dotkni se duhy, jejíž natáčení proběhlo v květnu a červnu roku 2010 převážně na Slovensku v Nitře. Během postprodukce byl snímek přejmenován na přesnější TACHO. Film pojednává o osudovém setkání dvou lidí a jejich životním závodu, nechybí rychlá auta, adrenalin a napětí, ale také řada tragikomických situací. Vedle českých a slovenských herců se ve filmu objevila také řada zahraničních umělců. Premiéra filmu se uskutečnila 2. 12. 2010.

Mirjam Landa je vdaná, společně s Danielem Landou vychovávají tři dcery Anastázii (1998) a dvojčata Rozálii a Roxanu (2003).1979 – 1988 absolvovala Gymnázium s maturitou v Düsseldorfu
1988 práce klapky na seriálu „Dobrodružství kriminalistiky“ v česko-německé koprodukci, režie Antonín Moskalyk
1989 spolupráce na dětské opeře „Brundibár“ opět jako klapka
přijímací řízení a začátek studia na filmové fakultě Univerzity Karlovy FAMU, obor filmová režie
1990 – 1994 různé krátké filmy v rámci studia
televizní film „Zvláštní schopnosti“ pro Českou televizi jako závěrečná práce studia
1994 – 2005 scénář a režie četných videoklipů hudebních skupin i zpěváků
1995 scénář a režie propagačního filmu pro Tabák a.s. Kutná hora
1996 režie muzikálu „Krysař“ v divadle TA FANTASTIKA v Praze
1998 inscenování „Krysaře“ v Bratislavě, Slovensko
1999 inscenování „Krysaře“ v Prešově, Slovensko
2000 inscenování „Krysaře“ v Klagenfurtu, Rakousko
inscenování „Krysaře“ v divadle Kalich v Praze
režie televizního vysílání pořadu „Prima jízda“ na Prima TV
2001 režie magazínu „Prásk“ na TV Nova
2002/2003 scénář a producent „Bourá jen blb“ (60 min, Beta)
2003 režie a producent show „Rockquiem“
scénář a režie „Auto je zbraň“ (60 min, Beta)
2004 scénář a režie „Bezpečná cesta“ (30 min, Beta)
scénář a režie „Červený blesk“ (30min, Beta)
scénář a režie „Soutěž“ (30min, Beta)
režie záznamu „Večer s písní Karla Kryla pro český národ“ pro Českou televizi
2005 režie muzikálového drama „Tajemství“ v divadle Kalich v Praze
scénář a režie série krátkých televizních filmů „Žena za volantem“
režie záznamu koncertů Daniela Landy „Bouře 2005“
2006 scénář a režie „Pokušení“ (25min, Beta)
scénář a režie „Kvaska“ (102min, 35mm)
2007 režie záznamu muzikálu „Tajemství“
scénář a režie life show „Peklo s Landou“ pro internetovou televizi Stream
2008 scénář a režie muzikálu „Touha“ v divadle Kalich
scénář a režie znělky seriálu „Velmi křehké vztahy“
2009 scénář a režie muzikálu „Bílý dalmatin“
2010 scénář a režie „TACHO“ (99min, 35mm)
Mirjam Landa