2LANDA ART PRODUCTION | Muzikál

Muzikál Film & TV Hudební projekty 2Landa.cz česky | english

MUZIKÁL

2010

TOUHA a BÍLÝ DALMATIN v Edinburghu

Ve spolupráci se společností Universal Arts 2LANDA od 5. do 29. Srpna 2009 uváděla muzikály Touha a Bílý dalmatin na jednom z největších divadelních festivalů na světě, v Edinburghu. Oba muzikály se hrály v angličtině a ve zkrácené verzi.

Hráli a zpívali: Jana Fabiánová, Tomáš Savka, Markéta Procházková, Ondřej Izdný, Eva Severinová, Danielle Kerr, Jeremy Crawford, Tony Sehgal, Bekki Wallace a další.

2009

BÍLÝ DALMATIN

Příběh, který pojala Mirjam Landa jako atraktivní moderní muzikálové představení, vypráví o výjimečném dalmatinovi, jež díky závisti zlé čarodějnice přichází o svoje krásné barevné puntíky a za pomoci kamarádů se je vydává hledat do říše pohádek. Díky tomu, že muzikálový žánr umožňuje řadu stylizačních prvků, vycházejí barvy a materiály z dnešní doby a stejně tak hudební aranžmá (hip-hop, street ale i klasika), kterého se ujal Jan Maxián (Nightwork), si klade za cíl bavit jak děti tak rodiče.

Záměrem režie je odlišit se od obvyklých dětských představení tím, že texty dialogů vychází z reálných komunikačních prostředků dnešních dětí, samozřejmě bez použití vulgarismů. Diváky čeká vtipný ale i dojemný příběh o kamarádství, radosti, ale i smutku a smyslu pomoci druhým.

Velký důraz kladla režisérka Mirjam Landa zejména na tanec. Pro rozličnost tanečních čísel se písničkám věnovalo několik mladých choreografů, kteří mají zkušenosti s více hudebními žánry.

Premiéra muzikálu se uskutečnila 28.9.2009.

Hrají a zpívají: Vlasta Korec, Ondřej Nosálek, Ondřej Izdný, Jana Fabiánová, Lenka Jurošková, Jitka Charvátová, Jana Vaculíková, Lucie Pernetová, Markéta Procházková, Filip Gröger a Zbyněk Fric.
V hlavní dětské roli: Jasmína Fojtíková a Anastázie Landová

Muzikál Bílý dalmatin - 2009 Muzikál Bílý dalmatin - 2009 Muzikál Bílý dalmatin - 2009
Muzikál Bílý dalmatin - 2009 Muzikál Bílý dalmatin - 2009 Muzikál Bílý dalmatin - 20092008

TOUHA

Muzikál Touha Mirjam a Daniela Landových volně vychází z filmového hitu stejné autorské dvojice Kvaska.
Příběh z muzikálového zákulisí prošel cestou z filmového plátna na divadelní jeviště řadou významných změn, v divadle také zazní mnohem více muziky než v kině. Navíc velký prostor tentokrát dostane tanec. „Chci, aby Touha byla do značné míry taneční představení. Představuji si i scény ryze taneční. Proto také spolupracuji s choreografem Pavlem Strouhalem, který u nás patří k absolutní špičce," říká autorka námětu, libreta a režisérka Mirjam Landa.
Herce přímo na jevišti doprovodí živá kapela, v níž se sešla česká muzikantská špička.
Touha měla premiéru 15. září 2008.
Hrají a zpívají: Lucie Vondráčková, Jan Kříž, Jiří Korn, Roman Pomajbo, Martin Písařík, Miroslav Hrabě, Zuzana Krištofová – Kolářová, Rudolf Hrušínský ml., Richard Tesařík, Jana Fabiánová a další.

Muzikál Touha - 2008 Muzikál Touha - 2008 Muzikál Touha - 2008
Muzikál Touha - 2008 Muzikál Touha - 2008 Muzikál Touha - 20082008

TAJEMSTVÍ ZLATÉHO DRAKA

Společnost 2LANDA uvedla ve spolupráci s Národním divadlem v Brně v budově Mahenova divadla velkolepé hudební drama TAJEMSTVÍ ZLATÉHO DRAKA s Danielem Landou v roli Merkuria. Projekt vzešel z mimořádného duševního a duchovního souznění Daniela Landy, Zdenka Plachého a Jiřího Šimáčka.
Příběh začíná nalezením mrtvoly muže, který byl zjevně rituálně zavražděn. Vyšetřovatel Marek za pomoci Stelly, sestry zavražděného, pátrá po vrahovi.
Představení mělo premiéru 21.11. 2008.
Hrají a zpívají: Daniel Landa, Tomáš Trapl, Monika Maláčová, Petr Halberstadt, Klára Apolenářová, Petr Panzenberger, Henrieta Hornáčková a další.

Tajemství zlatého draka Tajemství zlatého draka Tajemství zlatého draka
Tajemství zlatého draka Tajemství zlatého draka Tajemství zlatého draka2007

DVD Tajemství

DVD TAJEMSTVÍ

Záznam úspěšného muzikálového představení z pera Daniela Landy připravila 2LANDA společně se Sony BMG Music a divadlem Kalich pro diváky na DVD.
Účinkují: Lucie Vondráčková, Jiří Langmajer, Daniel Landa, Jana Vaculíková, Linda Finková, Ivan Vodochodský, Ladislav Spilka, Martin Sobotka, Richard Tesařík, Michal Pleskot, Athina Langoská, Ina Urbanová, Petra Páchová, Petr Macháček, Robert Hlavatý, Michal Kunt.

Tajemství Tajemství Tajemství
Tajemství Tajemství Tajemství

více na www.sonybmg.cz2005

TAJEMSTVÍ

V roce 2005 se 2LANDA podílela na vzniku muzikálového drama Tajemství Daniela Landy, které s velkým ohlasem uvádí pražské Divadlo Kalich, Tajemství vstoupilo v září 2005 do své druhé divadelní sezóny.

Tajemství Tajemství Tajemství
Tajemství Tajemství Tajemství

více na www.kalich.czCD Tajemství Společně s vydavatelstvím Sony BMG Music se 2LANDA postarala o vydání soundtracku k tomuto jedinečnému představení. Písně z tohoto muzikálu v podání Daniela Landy, Lucie Vondráčkové, Ladislava Spilky, Filipa Blažka, Lucie Šoralové, Richarda Tesaříka, Lindy Finkové či Petra Dopity vyšly v listopadu 2005 na stejnojmenném albu. Byly nahrány ve stejném aranžmá a nástrojovém složení, v jakém jsou interpretovány živě při představení. Předvojem alba se stala píseň Volám (Daniel Landa), na níž vznikl i videoklip v režijním vedení Mirjam Landy.

Tajemství Tajemství Tajemství
Tajemství Tajemství Tajemství

více na www.sonybmg.cz2003

ROCKQUIEM

Rockquiem

Pod záštitou hlavního města Prahy premiérovala 3.srpna 2003 v Obecním domě v Praze společnost 2LANDA scénickou show ROCKQUIEM, výrazné scénické hudební představení se živým orchestrem a taneční složkou, zpívané v latinském originále, v koprodukci ČR, Itálie a Německa.

Rockquiem Rockquiem Rockquiem

Rockquiem je moderně pojaté téma Mozartova Requiem, se zachovanou původní strukturou aranží a harmonií. Již jméno českého uměleckého supervizora Daniela Landy, ale ostatně i dalších zúčastněných tvůrců (Stefan Wurz - rocková instrumentace, Manfred Schweigkofler) prozrazuje, že se jedná o netradiční pojetí - party klasických nástrojů převzaly nekompromisní elektrické či akustické kytary, baskytara, klávesy… Nádech vážné hudby však zůstal pochopitelně zachován a to i díky jemné a vhodně vkomponované prezentaci klasických, Mozartem užitých nástrojů. Rockquiem je ale i vizuální podívanou. O dramatický spád hodinového představení se postarala taneční složka a velkolepá výprava v magickém secesním stylu. Dokonalé světelné efekty a ohňostroj umocňuje celkovou atmosféru a sílu prožitku diváka. V představení vystoupili čtyři sólisté - české pěvecké špičky jako Petr Kolář, Dušan Kollár, Lucia Šoralová a Anna Klamo, čtyři tanečníci, za doprovodu pěti rockových hudebníků, dvaceti sboristů a třiceti členů České komorní filharmonie.

CD Rockquiem můžete zakoupit na www.kupcd.cz

Rockquiem Rockquiem Rockquiem
Rockquiem Rockquiem Rockquiem

více na www.rockquiem.cz2001

DER RATTENFÄNGER - KRYSAŘ v Klagenfurtu

Krysař Prvním projektem společnosti 2LANDA bylo inscenování muzikálu Daniela Landy Krysař v rakouském Klagenfurtu. Příběh je volně inspirován příběhem Krysaře, který přijíždí do městečka Hameln. Ve městě žijí bohatí měšťané a utlačovaní rybáři a již dlouho mezi nimi doutná konflikt.

V té době má město velký problém s přemnožením krys a Krysař po rozhovoru se Starostou souhlasí, že jim pomůže. Během své práce potkává krásnou Agnes, Starostovu dceru, a zamiluje se do ní. Krysař má kouzelnou flétnu, jejíž zvuk zabíjí. Takto se Krysař zbavuje krys. Přestože Krysař Starostu několikrát upozorňuje, aby dohlédl na dodržení přísného zákazu nevycházet během jeho práce, jeden muž zákaz poruší a zemře. Krysař je mnohými obviňován z vraždy, Starosta mu za jeho práci nezaplatí a donutí ho odejít.

Město se rozděluje na ty, co jsou proti Krysaři a na ty, co jsou s ním. Celou dobu postava Osud bdí nad městem a je potěšen, že vše se děje podle jeho plánu. Krysař se vrací do města pro Agnes a rozpoutá vzpouru dlouho utlačovaných rybářů, kteří vytáhnou na měšťany. Ve chvíli, kdy se však rybáři chystají zabít také Agnes, objeví se Krysař a zahraje na flétnu. Všichni umírají, jen Agnes, která je v bezvědomí, zvuk flétny neslyší. Objeví se Osud a blahopřeje Krysaři ke splnění úkolu. Na oplátku za jeho služby, je Agnes dovoleno žít, ale Krysař se musí vzdát své flétny.

Muzikál se hrál v Liegl Garage Theatre a navštívilo ho celkem 7 380 diváků.